آموزش نصب دوربین مدار بسته کامل از 0 تا 100 مجتمع فنی پایتخت | boostercctv

در صورت شکایت به‌واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد، این موضوع می‌تواند با پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضائی همراه باشد. این دستگاه ها حافظه داخلی ندارند و برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته روی آنها هارد جداگانه ای نصب خواهد شد. این دوره با توجه به نیاز اماکن به سیستم های امنیتی مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه امروزه در اکثر مکان های داخلی و خارجی از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

  • در شغل نصب و تعمیرات دوربین مداربسته تنها سرمایه ای که مورد نیاز است آموزش می باشد و سرمایه مالی آنچنانی برای شروع به کار نیاز نخواهد بود.
  • هر شخصی باید با توجه به مکان مورد نظر، شرایط نوری محل نصب دوربین، فاصله تحت پوشش دوربین مداربسته، ارتفاع و نوع کاربری خود مدل دوربین مداربسته با ویژگی های مورد نظر را انتخاب کند.
  • آموزش نصب دوربین مداربسته، یکی از دوره های تخصصی کافه آموزشگاه است که بازار کار آن به طرز چشمگیری گسترش یافته است.
  • برکسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین اهداف نصب سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته جلوکیری از ارتکاب جرم و سرقت است.

این مجله خبری بوستر دوربین تمام دوربین های مدار بسته متصل را ضبط می کند و در نهایت به وسیله نمایشگر، تصویر این دوربین های مدار بسته را به صورت مجزا و تک تک، و یا به صورت ترکیبی و یک جا نمایش می دهد. لذا با در نظر گرفتن سه عامل مهم برند دوربین مداربسته، نوع تکنولوژی مورد انتظار از دوربین و تعداد دوربین مداربسته می توانید هزینه خرید دوربین مداربسته را تعیین نمایید. هر چه قابلیت ها و ویژگی های به کار گرفته شده در دوربین های مداربسته بیشتر باشد، قیمت آن دوربین طبیعتا بالاتر است. اما در این قسمت باید حتما به این نکته توجه نمایید که هر چه دوربینی گران قیمت تر باشد، به معنای قابلیت بهتر یا بیشتر نیست. لذا هنگام خرید باید کاتالوگ مدل های دوربین مداربسته را به دقت مطالعه نمایید تا بررسی کنید آیا دوربین مد نظر قابلیت های مورد انتظار شما را برآورده می نماید یا خیر.

دوربین مدار بسته داهوا مدل DH-HAC-B1A41

بنابراین اگر برخی اصول اولیه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته را رعایت کنید، می توانید خود خانه و محل زندگیتان را به دوربین مداربسته مجهز کنید. در هنگام نصب دوربین مداربسته، کابل کشی باید به نحوی انجام شود که سیم و کابل ها در معرض دید نباشند. برای این منظور می توان از لوله فلکسی دوربین مدار بسته استفاده نمود. لوله فلکسی یک باکس پلاستیکی یا فلزیست که می توان کابل ها را درون آن قرار داد، به نحوی که به بیرون درز نکرده و دیده نشوند.

نصب دوربین مداربسته به چه شکل انجام می شود؟

مناسب محیط های بزرگ که امکان نصب دوربین ثابت درآنجا وجود ندارد. این دوربین ها از آنجا که دارای قابلیت چرخش هستند نیاز به یک اپراتور دارد. دوربین های آنالوگ به دلیل قیمت ارزان تر و نصب و راه اندازی آسان تر نسبت به دوربین های دیجیتال از محبوبیت بالاتری برخوردارند و مناسب مکان هایی هستند که قرار است در آن از تعداد کمی دوربین استفاده شود یا در بودجه پروژه محدودیت داریم. برای مشاهده تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته از آنها استفاده می شود این نمایشگرها می توانند تلویزیون های معمولی، مانیتور کامپیوتر، LCD و LED یا سایر نمایشگر های تصویر باشند. با افزایش اندازه ی لنز دوربین مداربسته (که بر حسب میلی متر بیان می شود)، میدان دید کمتر خواهد شد ولی جزئیات به راحتی قابل مشاهده است. دوربین مداربسته که تعداد و نوع آن به کاربری و پروژه بستگی دارد.

کابل هر دوربین مداربسته را به یک ورودی دستگاه DVR متصل کنید.

دقت کنید که این تجهیزات در معرض تابش نور خورشید و رطوبت قرار نگیرند تا دچار پوسیدگی و آسیب نشوند. فراموش نکنید که انجام درست مراحل کابل کشی و نصب دوربین مداربسته تاثیر بسیار زیادی در کیفیت تصاویر دریافتی دارد. قبل از خرید و نصب سیستم مداربسته در هر مکانی نیاز است که از محل پروژه بازدید شود و نقشه نصب دوربین مدار بسته رسم گردد تا تعداد دوربین، امکانات مورد نیاز و مسیر کابل کشی ها مشخص شود. به این ترتیب در نقشه نصب دوربین باید به صورت دقیق جانمایی دوربین ها مسیر کابل کشی و محل استقرار دستگاه ضبط تصویر تعیین شود.

http://binacctv.ir