رفع مشکل ناپدید شدن و یا نشناختن درایو سی دی رام CD DVD-Rom در ویندوز

ممکن است یکی دلایل خرابی شدن سی دی رام کامپیوتر و نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر به علت وجود گرد و غبار به داخل این قطعه سخت افزاری باشد. در این مطلب ما به شما دی وی دی درایو را معرفی کرده و انواع آن را به شما آموزش دادیم. در ادامه نکاتی برای پیشگیری از خراب شدن این قطعه به شما گفتیم تا درایور شما از آسیب به دور بماند. اگر درایور شما نیاز به تعمیر پیدا کرد حتماً به یک تعمیرکار باتجربه مراجعه نمایید تا این کار را برای شما انجام دهد.

نقد و بررسی ideapad 3 لپ تاپ محبوب لنوو و پرفروش ایران

ممکن است دی وی دی درایو شما قابل تعمیر نباشد و لازم باشد یک درایور جدید برای لپ تاپ خود خریداری کرده و جایگزین قبلی کنید. اگر دستگاه شما دی وی دی درایور ندارند، می‌توانید یک درایور اکسترنال لپ تاپ تهیه نمایید تا دیسک‌ها را بتوانید فراخوانی کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد توانسته باشیم شما در آشنایی با درایور لپ تاپ راهنمایی کرده باشیم. با نوآوری در فناوری ساخت سی دی ، دی وی دی ها ساخته شدند .

  • دی وی دی ها ، علاوه بر ظرفیت بیشتر ، کارکرد بهتری نیز دارند .
  • با داخلی خوب دی وی دی منو قالب ها، شما قادر به ایجاد دی وی دی بسیار زیبا تر از همیشه است.
  • این نرم افزار برای کپی و تکثیر دی وی دی بدون تکاپوی طول طراحی شده است.
  • اگر دقت کرده باشید ، سرعت خواندن / نوشتن در دی و دی یا سی دی ها با ترکیبی از یک عدد و حرف X بیان می شود .

همچنین چون رایتر یک وسیله برای مواقع نیاز اضطراری مانند نصب ویندوز و یا ریکاور کردن لپ تاپ است بهتر است رایتر بی نام و نشان و ارزان قیمت تهیه نکنید و به فکر برندهای خوب و با قیمت کمی بالاتر باشید. برندهایی مانن HP و ایسوس رایترهای اکسترنال بسیار خوبی تولید می‌کنند که توصیه ما خرید از این برندها است. واحد تعمیرات لپ تاپ یک درگاه امن و مورد وثوق است که خدمات و امکانات بیشماری را در حوزه تعمیر انواع لپ تاپ ها به کاربران ارائه می دهد.

خفن ترین ابزارهای هوش مصنوعی فارسی

بنابراین ، این بدان معناست که RAM لپ تاپ بسیار کوچکتر از RAM رومیزی است. لایت آن از قدیمی ترین تولیدکنندگان سی دی رایتر و دی وی دی رایتر جهان است و در این زمینه تخصص بسیار بالایی دارد. دی وی دی رایتر eBAU108 یک رایتر فوق باریک از لایت آن است که فقط به یک پورت USB 2 دارد. توصیه ما این است که رایتری با پورت USB 2 تهیه کنید تا بتوانید از آنها در لپ تاپ‌های قدیمی هم استفاده کنید.

VirtualDVD یک نرم افزار شبیه ساز درایو سی دی و دی وی دی میباشد که در ویندوز درایو مجازی میسازد و میتوانید از آن برای اجرای فایل های ایمیج استفاده کحنید . این نرم افزار با ایجاد یک CD / DVD درایو مجازی ، فایل هایی با فرمت CUE, IMG, ISO, BIN, CCD را اجرا می کند. VirtualDVD توانایی ساخت بیش از 24 درایو مجازی سی دی و دی وی دی را دارد و این امکام وجود دارد که نام درایو های مجازی ساخته شده را نیز شما تعیین کنید . درایو های نوری ممکن است در طول مدت زمان کارکردش گرد و غبار داخلش برود و از این لحاظ آلوده شود و باعث عدم خوانده شدن درست اطلاعات از روی CD و یا DVD شوند. شما از کیت های آموزشی تمیز کردن درایو های نوری به این منظور استفاده کنید. این مشکل در موارد معدودی بوجود می آید اما خب راه حلش را به شما گفتیم.

آیا می توان درایو نوری اکسترنال را به لپ تاپ هم وصل کرد؟