شیر صافی توری دار چه تفاوت هایی با فیلتر دار دارد + کاربرد | kasrasaran

شیر صافی توری دار چه تفاوت هایی با فیلتر دار دارد + کاربرد | kasrasaran

نکته بعدی آن است که در تمیز کردن صفحات شیر باید نهایت دقت را به کار شیرآلات صنعتی در تهران برد. پس از برداشتن صفحه باید آن را با استفاده از محلول تمیزکننده برای چند ساعت خیس کرده سپس با استفاده از برس، به آرامی آن را تمیز کنید. اکنون می‌توانید ضمن بررسی هرگونه نشت در اطراف اتصالات، به تدریج سیستم را تحت فشار قرار دهید. اگر نشتی رخ داد، فشار سیستم را پایین آورده و مراحل نصب را از سر شروع کنید.

  • شیرهای صافی جریان زباله‌های خطوط لوله مثل رسوب و ذرات حاصل از اکسیداسیون را متوقف می‌کند و از استهلاک و خرابی تجهیزاتی نظیر پمپ و کنتور به دلیل ورود ذرات معلق در سیستم پایپینگ جلوگیری می کند.
  • وظیفه شیر صافی مثل بقیه شیرها باز و بسته کردن جریان سیال نیست بلکه اصلی ‌ترین کاربرد آن جدا سازی نا خالصی های معلق در سیالات می باشد.
  • شرکت ولوسند در عرصه های مختلف شیرآلات صنعتی مانند شیر چدنی ، شیر فلکه کشویی ، شیرپروانه ای و … ارائه می دهد.
  • اما حضور شیر صافی در صنایع مختلف می‌تواند حلال چنین مشکلاتی باشد.
  • به طور کلی فیلترها ذرات کوچکتر از 40 میکرون را که معمولاً قابل مشاهده نیستند را حذف می‌کنند.

عموما جنس توری و بدنه شیر صافی استیل از آلیاژ ضدزنگ ساخته می شود و در خطوط و سیال های خاص کاربرد دارند. به دلیل سطح صیقلی آلیاژ استنلس استیل ، امکان تمیزکاری بدنه و توی این شیر به راحتی وجود دارد. شیر صافی استیل در برابر حرارت و خوردگی مقاومت بالائی دارد و به همین دلیل از محبوبیت بالائی در میان صنایع برخوردار است. بازه بالای تحمل فشار کاری در شیر صافی فولادی نشان دهنده میزان مقاومت بالای این محصول است ، شیر صافی فولادی با توجه به کاربرد، طبق استاندارد ASME B16.34 در کلاس‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود. در شرایطی که محیط کاری نیاز به ایجاد مقاومت مکانیکی و حرارتی داشته و دما و فشار کاری بالا باشد، از شیر صافی فولاد کربنی و یا  شیر صافی فولادی ساخته شده از آلیاژ کروم/مولیبدن استفاده می‌شود.

مزایا و معایب شیر صافی

همچنین بر اساس شکل ظاهری، شیرهای صافی توری دار به دو دسته T-شکل (T-Strainer) و Y-شکل (Y-Strainer) تقسیم می‌شوند. ابتدا باید با توجه به درجه حرارت، فشار، نوع و سایز شیر را انتخاب نمایید. سپس سیستم صافی را به طور کامل تمیز کرده و آن را راه اندازی نمایید. به‌علاوه زمانی که سیستم در حال کار است، نباید به هیچ وجه درپوش آن را برداشت.

شیر صافی فلنجدار توری استیل PN16 سایز 3 اینچ وگ ایران بی همتا

همه ما هر روز با شیرآلات بهداشتی در منازل و محل کار در ارتباط هستیم. اما شیرآلات علاوه بر این کاربرد واضح و حیاتی در صنعت ساختمان‌سازی، دارای کاربردهای وسیع‌تری در صنایع مختلف نیز هستند. به طوری که می‌توان آن‌ها را بر اساس نوع مکانیزم، جنس و کاربرد به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی کرد. شیرآلات با ماموریت قطع و وصل جریان، کنترل‌کننده جریان، منحرف‌کننده جریان، کنترل فشار و تخلیه هوا به صنایع مختلف خدمت می‌کنند.

شیر سوزنی ویکا

نیاز است که یک صافی قبل از ادوات و تاسیسات مهم قرار داده شود تا از ورود ذرات کوچک و بزرگ و ادوات مهم جلوگیری گردد. ذرات می توانند باعث شوند که تجهیزات ما درست کار نکند یا عمر آن ها کوتاه شود. به همین دلیل استفاده از صافی مناسب و با طول عمر طولانی در خطوط بسیار واجب و با اهمیت است. شیر صافی یکی از محصولاتی است که امروزه به طور گسترده‌ای در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای زیادی دارد.