چگونه یک نصاب دوربین مدار بسته ماهر و حرفه ای شویم؟ دارالفنون | boostercctv

انتقال تصویر در دوربین های مداربسته به برند دوربین و نوع انتقال تصویر آن بستگی دارد. در ادامه قصد داریم انتقال تصویر در دوربین های مداربسته تحت شبکه، با چندی از برند های معروف را به شما عزیزان آموزش بدهیم. با استفاده از مته سوراخ‌های موردنظر را در هر مکانی که روی الگوی نصب دوربین مداربسته است را مشخص کنید و انجام دهید.

دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شامل چه مباحث و آموزش هایی است؟

در مجله خبری بوستر دوربین های آنالوگ اچ دی از کابل RG59 که نوعی از کابل کواکسیال است، استفاده می شود. در سیستم های تحت شبکه از کابل شبکه که انواع مختلفی دارد مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های مداربسته از این طریق این کابل ها به دستگاه ضبط متصل می شوند. در تجهیزات شبکه ممکن است شما با سوئیچ و مودم نیز سروکار داشته باشید که اتصالات آنها نیز به سیستم مداربسته از طریق کابل شبکه قابل انجام است.

http://binacctv.ir

رعایت برخی از نکات مهم و ریز در هنگام نصب دوربین مداربسته در کاربری های مختلف مسکونی، اداری، تجاری و… بسیار ضروری است. این موضوع در نهایت هم می تواند باعث تمیزی کار انجام شده و هم باعث دوام بیشتر سیستم نصب شده خواهد شد. در این صورت دوربین های مداربسته را می توانید مانند (تصویر ب) مستقیماً به دستگاه NVR متصل کنید.

  • البته نکته ای که در این موضوع دلالت می کند، امکان کابل کشی در محلی است که می خواهید دوربین را در آن نصب کنید.
  • ممکن است برای افرادی که دوربین مدار بسته نصب می کنند سوال پیش بیاید که خدمات نصب دوربین خود را به نصاب دوربین و یا شرکت نصب دوربین بسپارند؟ برای درک این موضوع شما باید حتماً و مزایا و معایب این دو گروه را بررسی کنید.
  • علی‌رغم اینکه دوربین های مدار بسته در شرایط جوی مختلف مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند، اما شما نباید آنها را در معرض نور مستقیم خورشید یا زیر باران و برف قرار دهید، حتی اگر دوربین‌تان ضد آب باشد.
  • به عنوان رسته شغلی نصاب دوربین های مداربسته در راهنمائی و رانندگی به نصب، تعمیر و سرویس و نگهداری دوربین های کنترل ترافیک و کنترل جرایم رانندگی مشغول به کار شود.
  • سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید …

به عنوان نصاب، سرویس و نگهداری دوربینهای مداربسته در مراکز نظامی و انتظامی (سپاه، ارتش، نیروی انتظامی) مشغول به کار شود. اگر با سیم کشی و ایجاد حفره در دیوار با استفاده از دریل مشکل دارید، با یک سیم کشی حرفه‌ای تماس بگیرید. فکر نمیکردم که واقعا بتونم دوربین مداربستمو طبق توضیحات شما نصب و راه اندازی کنم.

راهنمای خرید

پیشرفت تکنولوژی به صورت کاملا طبیعی بر روی سیستم های امنیتی و دوربین های مداربسته نیز اثر گذاشته و موجب ارتقای آن ها شده است. به همین جهت، اکثر مشتریان انتظار دارند تا دوربین هایی را مورد استفاده قرار دهید که خروجی تصویر را برای آن ها بر روی گوشی همراه قابل مشاهده کند. به همین جهت در دوره های مربوط به آموزشگاه دوربین مداربسته، شیوه های متعددی بدین منظور مورد آموزش قرار می گیرد. به طور کلی می توان انتقال تصاویر دوربین به گوشی هوشمند را از طریق نرم افزار های متعددی انجام داد که در دوره به طور مفصل و کاربردی مورد بحث قرار خواهند گرفت. البته این نکته نیز قابل ذکر است که انتقال تصاویر دوربین مداربسته به گوشی موبایل به واسطه اینترنت انجام می شود. پس می بایست در زمان نصب دوربین مداربسته به این نکته نیز توجه نمود و امکانات لازم را فراهم آورد.

نکات قابل توجه در آموزش نصب دوربین مداربسته